Akdeniz Üniversitesi Nurten-Turan Kilit Hasta Yakınları Konukevi’nin açılış töreni gerçekleşti. Vali Hulusi Şahin “. Bu tür hayır faaliyetlerini yaygınlaştırarak daha fazla yaraya merhem olmamız gerekiyor.” dedi.

Açılış törenine Antalya Valisi Hulusi Şahin, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Kamu Kurumlarının Müdürleri, Akademisyenler, hayırsever iş insanları Nurten Kilit, Turan Kilit, Cansu Kilit Taner Kilit ve vatandaşlar katıldı.

Akdeniz Üniversitesi yerleşkesinde inşa edilen Nurten-Turan Kilit Hasta Yakınları Konukevi törenle hizmete açıldı. Hasta yakınlarının barınma ihtiyacını gidermek için açılan Konukevinde konforlu odaların yanı sıra kafeterya, teras, mutfak gibi bölümler yer alıyor.

Kilitlerden Hayır Zinciri
Prof. Dr. Ömer Özkan’ın bilim dünyasına yaptığı katkıların çok önemli olduğuna dikkat çeken Vali Şahin, “Ömer Özkan hocamız buldukları nakil yöntemleri ve tedavi ettiği insanlar ile hayrın en büyüğünü yapıyorlar, yapmaya da devam ediyorlar.” dedi.

Kilit Grup’un Antalya ilinde büyük hizmetler yaptığını ifade eden Vali Şahin, “Kilit grup Antalya turizminde çok önemli bir yere sahip, yapmış oldukları hayır zincirine bir tanesini daha eklediler. Böyle güzel evlatlar yetiştiren rahmetli annenizi ve babanızı şükranla yad ediyorum.” dedi.

Bereket Değeri Görmezden Gelinmemeli
Kazanılan paranın hayır ile bereket kazandığını belirten Vali Şahin, “Paranın iktisatta nominal ve reel değeri vardır ancak bir de bereket değeri vardır. Nasıl ki ağaçların dalı budandığında daha sonra fazlasıyla geri geliyorsa hayır yolunda harcanan parayı da Allah fazlasıyla geri verir. Sizler bunu yapıyorsunuz, hepinizi tebrik ederim.” dedi.

İhtiyaç sahibi hasta yakınlarının maddi olarak zorlanmadan kalabilecekleri Konukevi’nin çok önemli bir hizmet olduğunu vurgulayan Vali Şahin, “Bu tür hayır faaliyetlerini yaygınlaştırarak daha fazla yaraya merhem olmamız gerekiyor.” dedi.

Konuşmasının ardından Vali Hulusi Şahin, Konukevi’nin inşasına sağladıkları katkılardan dolayı iş insanları Nurten Kilit, Turan Kilit, Cansu Kilit ve Taner Kilit’e plaket takdim etti. Katılımcılar ile birlikte açılış kurdelesini kesen Vali Şahin, tören sonrasında Konukevi’ni gezerek odaları ve bağımsız bölümleri inceledi.
Haber: Zeki Demir

 

administrator

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir