Din tüccarlarının ölmüş bir insanın yakınından para almak için mezarlıkta üzgün, yorgun insanların yağmurun, güneşin altında bitmesini beklediklerini o çoğu kimsenin bilmediği duaları, süreleri uzattıkça uzattığı şu amanda bende bugün size bir insan olan, aldığı peygamberlik görevi süresince kendisine söylenene su katmadan insanlara aktaran, büyük insan Hz. Muhammed’in yıllar değil, yüz yıllar önce söyledikleri denen ve değerini kayıp etmeden o günden bugüne gelen tek tek gerçekleştiğine şahit olunan sözlerinizden bahsedeceğim.
Amam birileri gibi din tüccarlığı yaparak, hazineler, saraylar, lüks içinde yaşamlar, gavur dediklerinin arabalarına, imkânlarına kavuşmak için değil, yaşananlar karşısında susmayıp, üç maymunu oynamadan düşündüklerini haber, yorum ve konuşan bir gazeteci olarak yağacağım.
‘Ben görevimi yaptım, gerisi sende..’ demekten öte, insanların yaşamına karışmayan, zorlamayan, ‘bizden değil,’ deyip, onlara ‘kafir, hain’ deyip dışlamayan peygamber, Hz. Muhammed’in 1400 yıldan fazla bir zaman önce söylediği, söylenenlerin aşağıda ki gibi olmuşları, olanları, olacakları okudukça bugün tek tek gerçekleşen o söylenenlerin doğrulanmaması için hiç mücadele etmeyen, hatta doğrulanmasına katkısınan benimde, sizin de, ‘Hangisi doğru değil?’ dediğinizi duyar gibi değilim..
Dünyanın en çok inanılan, saygı duyulan dini olan İslam’ın kurucusu ve merkezî figürü olan dinî, askerî ve siyasi Arap lider Hz. Muhammed’in dediklerini demenin ‘Aha Fakir’de dincileşti… Fetva veriyor’ demeden değerlendirmeniz ve bu yaşananlardan bizim, yani senin, benim ne kadar payı var diye düşünmeniz umuduyla diyerek yüz yıllar önce bugün için söylenenleri okurken ‘He ya’ demeden bu yaşananlardan kendi payımızın da olduğunu sorgulamak gerekir mi acaba diyerek, ‘buyurun o söylenen ve gerçekleşenlere birlikte, hem de ‘Allaha sen af et beni’ diye yalvarıp, günah çıkararak bir bakalım..’ derim..

PEYGAMBER EFENDİMİZİN AHİR ZAMAN HAKKINDA BİLDİRDİKLERİ
Ahir zaman, kıyamet öncesinde dünya üzerinde yaşanacak olan bir dönemdir. Peygamber Efendimizin ahir zamanda gerçekleşecek olan olaylarla ilgili pek çok hadisi bize ulaşmıştır. Bu olayların, içinde bulunduğumuz dönemde birer birer gerçekleşiyor olması Peygamberimizin mucizelerindendir.
Peygamberimiz bazı hadislerinde ümmetinin ömrünün 1500 seneyi geçmeyeceğini söylemiştir. Ahir zaman olarak belirtilen son safhada yaşanacak kıyamet alametlerini 14 asır önce şöyle bildirmiştir:
-İnsanların başına öyle bir zaman gelecek ki ,onlardan faiz yemeyen kalmayacak, yemese bile tozu mutlaka bulaşacak.
-Bir çok kisi, az bir dünyalık karşılığında dinini feda edecek.
-Kazanç, belirli kişiler arasında dolaşacak, dar gelirliler açlık ve sıkıntıya düşecekler.
-Kur’an’dan bir resim, İslam’dan bir isim, Müslümandan bir cisim kalacak.
-Kafirler Müslümanlara galip gelecek, dünya Müslümanlar için zulüm yeri olacak.
-Sonradan gelen nesiller ,önceden gelenlere sövüp sayacaklar.
-Mihnet, bela, musibet artacak, rahat ve huzur kalmayacak, kimse eliyle bunları önleyemeyecek.
-İnsanlar yüksek bina yapmakta birbirleriyle yarışacaklar.
-Kişi elbisesini sakındığı kadar dinini sakınmayacak ve fakirler de namaz kılmayacak.
-Akrabalık bağları kopacak ve selam, sadece tanıdık olanlara verilecek.
-Zenginler ticaret için, hafızlar riya ve gösteriş için hacca gidecekler.
-Büyükler merhametsiz, küçükler hürmetsiz olacak; çocukları terbiye, köpekleri terbiyeden daha zor olacak.
-İnsanlar kötülüklerden birbirlerini sakındırmayacak ve iyiliği emretmeyecekler.
-Minareler çoğalacak, camiler süslenip ziynetlenecek ve içlerinden yüksek sesler gelecek.
-Hainlere emin, emin olanlara hain denilecek ve ”şurada emin bir insan vardır” denilecek kadar emin insan sayısı azalacak.
-Kişiye ,şerrinden korkulduğu için ikramda bulunulacak. Görünüşte dost fakat esasında düşman sayısı artacak, sözler hep yalan ve birbirine muhalif olacak, doğu iş yapan az olacak.
-Yıldız falları doğrulanacak, kader yalanlanacak.
-Alimler para ve dünyalık karşılığında ilim öğretecek, ahiret ameli ile dünyalık talep edecekler.
-Zina ve livata yaygınlaşacak
-Haram işlemeyi kolaylaştıran imkanlar artacak, gençler günah işlemeye ve kötülük yapmaya çok meyledecekler.
-Yalancı şahitlik ve boşanmalar artacak.
-Mal sahibi malına tapacak ve tüccarların çoğu hilekar olacak, hiçbir şeyde bereket kalmayacak.
-Gönüller birbirini sevmez olacak, din ve dünyalık işlerde muhtelif görüşler belirecek, kardeşler bile dinde ve mezheplerde ihtilaf edecekler.
Şimdi al yapıştırıl, hazır cuma mesajını perşembeden atmadan önce yazımızın başlığında ki soruyu bir daha sorup, hangisi doğru değil diye bir daha okuyalım mı?

administrator

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir