Marmara Bölgesi’nin ilk ve tek tesisi olma özelliğini koruyan ‘Kompost ve Sokak Hayvanları Mama Üretim Merkezi’ çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Belediye Başkanı Fazlaca, tesiste üretim sayılarının arttığını belirterek,’ Sokakta ki canlarımız için bir günde 70 kilo mama üretimini sağlıyoruz.” dedi.

‘’BİR GÜNDE 70 KİLO MAMA ÜRETLİYOR’’
Tersanelerin artık yemeklerinden üretilen kedi ve köpek mamalarını, ilçede sokak hayvanlarını besleyen engelli vatandaşların evlerine götürülerek, vatandaşlara teslim edildiğini söyleyen Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca,’’ Biz büyük bir aile olacağımızı belirtmiştik. Bu doğrultuda üretimde artış sağlanan Kompost ve Sokak Hayvanları Mama Üretim merkezimizde kedi ve köpekler için üretilen mamalarımıza, vatandaşlarımızdan ciddi talep almaktayız. Tesisimiz şuan bir günde ortalama 60-70 kilogram mama üretebilmektedir. İlçemizde yaşayan engelli bireylerimizinde evlerine sokak hayvanları için mama götürüyoruz. Tesisimizde bahçeler ve saksılar içinde gübre üretimi de aralıksız devam ediyor.’’ dedi.

‘’TESİSİMİZİN KAPISI TÜM VATANDAŞLARIMIZA AÇIK’’
Altınova’da tesisin kapısının herkese açık olduğunu da belirten Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca,’’ Özellikle son günlerde sokak hayvanlarının uyutulması gibi bir konu gündemdeyken, biz sokaktaki canlarımız için elimizden gelen tüm imkanları seferber etmeye devam edeceğiz. Altınova Kompost ve Sokak Hayvanları Mama Üretim Merkezimizin kapısı tüm vatandaşlarımıza açıktır.’’ ifadelerine yer verdi.

administrator

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir