Esnaf ve sanatkarlar derneği genel merkezi 11. Olağan genel kurulu Ankara’da yapıldı. Ahilik, ticaret, el sanatları, meslek liseleri gibi birçok konuda 100 aşkın proje ve faaliyetlere imza atan ESDER genel kurulunu gerçekleştirdi.

Yeniden seçilen genel başkan Mahmut ÇELİKUS teşekkür konuşmasında ‘Bizler aynı inancı paylaşan insanların oluşturduğu, Ahiliği yaşatan bir kurumuz. Gücünün ve vaktinin yettiğince faaliyetlere destek veren esnaf kardeşlerime teşekkür ediyorum. ESDER olarak her yeni projede daha üst seviyelere çıkardık, çalışmalarımızı uluslararası düzeye taşıdık. Şuan devam etmekte olan E-ticaret, Ahilik Kültürü, Belgesel ve yarışmalar ile Macaristan, Makedonya, Hollanda, Azerbaycan, Mısır, Bosna Hersek, İsveç, Kazakistan, Fas ülkelerinde çalışmalarımız devam etmektedir.’

ÇELİKUS sözlerine dünyadaki sorunlara dikkat çekerek devam etti. ‘Filistin başta olmak üzere Doğu Türkistan, Suriye gibi birçok yerde büyük zulümler yaşanıyor, yakın geçmişte Bosna ve Çeçenistan’ı iyi hatırlıyoruz, dünyamızı iyi günler beklemiyor, belli gruplar insanlığı yok etmeye çalışıyor. Dünyanın böylesi sıkıntılı olduğu bir dönemde, ESDER olarak sevgi, kardeşlik, üretim ve paylaşım medeniyetini inşaa etmek gayesiyle özverili çalışmalar içerisindeyiz. Ülkemizdeki ekonomik sorunlara rağmen başarılı savunma sanayi çalışmaları büyük önem arz ediyor’ dedi. Genel merkez üyelerine teşekkür plaketleri takdimi ve toplu fotoğrafın ardından kongre sona erdi.

administrator

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir