Altınova Belediyesi Hizmet Binası önünde bu yıl ilk etapta 40 bin çoğaltılabilir yerli tohum domates fidelerini ücretsiz dağıtmaya devam ediyor. Dağıtılan fideler, yerli tohumdan elde edilme özelliğinden dolayı vatandaşların büyük ilgisini çekti.

Altınova Belediyesi, üreticiye destek amaçlı başlattığı yerli tohum fidesi dağıtımını Belediye Hizmet Binası önünde gerçekleştirdi. Üreticiye destek amaçlı 40 bin ata tohumu toprakla buluştu.

‘’Fide dağıtımlarımız devam edecek’’
Domates, biber ve karpuz fidesinin dağıtıldığı programa vatandaş yoğun ilgi gösterdi. Ata tohumlarının Altınova’nın bereketli topraklarıyla buluşmasından mutlu olduklarını belirten Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca,’’ Domates, biber ve karpuz fidelerimizin dağıtımını gerçekleştirdik. Ata tohumlarımız, ilçemizin bereketli toprakların buluşmaya devam edecek. Tohumlarımız, bolluk ve berekete dönüşecek.’’ dedi.

‘’Ata tohumlarımıza sahip çıkıyoruz’’
Dağıtılan fideler, yerli tohumdan elde edilme özelliği olması nedeniyle vatandaşların büyük ilgisini çekti. İlçede ata tohumlarına sahip çıkıldığı da belirten Fazlaca,’’ Altınova’mızda ata tohumlarımıza sahip çıkıyoruz. Çiftlilerimize ve vatandaşlarımıza ata tohumlarımızın özelliğini ve önemini anlatıyoruz. Ata tohumlarının korunması ve yaygınlaştırılması, sürdürülebilir tarımın ve gıda güvenliğinin sağlanması açısından hayati bir adım. Ata tohumu ile sürdürülebilir tarımın teşvik edilmesi, gıda güvenliğinin arttırılması ve biyolojik çeşitliliğin korunması açısından önemlidir.’’ ifadelerine yer verdi.

administrator

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir