Şehit Orman Yangın söndürme İşçisi Mustafa Gürpınar adına hatıra ormanı oluşturuldu.

İzmir’de Gaziemir Orman İşletme Müdürlüğünde görevli iken, geçtiğimiz yıl Menderes ilçesinde çıkan yangına müdahale esnasında ağır yaralanıp hayatını kaybeden arozöz şoförü Mustafa Gürpınar (34) için Sinanpaşa ilçesi Başkimse köyünde Şehit hatıra ormanı oluşturuldu. 

12 Temmuz 2023 tarihinde Şehit olan Mustafa Gürpınar için köyünde oluşturulan hatıra ormanına yapılan törenle ilk fidanlar dikildi.

Orman ağaç dikme törenine Sinanpaşa Kaymakamı Yaşar Artar, Sandıklı Orman İşletme Müdürü Bilal Özdemir, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malül Gazi İsmail Kumartaşlı, Orman teşkilatı çalışanları, Şehit Orman Yangın Söndürme İşçisi Mustafa Gürpınar’ın Ailesi, Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Artar Şehit Mustafa Gürpınar’a  Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı dileyerek hatıra ormanının oluşturulmasına emeği geçenlere teşekkür etti.

Başkan Kumartaşlı yaptığı açıklamada; “”Aziz Şehidimiz Orman Yangın Söndürme İşçisi Mustafa Gürpınar’a Allah’tan rahmet diliyorum, bize düşen görev aziz Şehitlerimizin ailelerine destek olmak, geride bıraktıkları emanetlerine sahip çıkmak, isimlerini ve anılarını gelecek nesillere aktarmaktır. 

Bu gün burada yapılan çalışma Şehidimizin adını gelecek nesillere aktaracak en önemli simgedir. 

Bu vesile ile aziz Şehitlerimize Allah’tan rahmet ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.” dedi.

Şehit Hatıra Ormanına çok sayıda çeşitli ağaç türlerinin bulunduğu yüzlerce yapraklı ve iğne yapraklı ağaç dikildiği bildirildi.

#ŞehitMustafaGürpınar #HatıraOrmanı #OrmanYangınSöndürme #Afyonkarahisar #Sinanpaşa #KahramanlarUnutulmaz #FidanDikimi #ŞehitlerimiziAnıyoruz

administrator

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir