AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Hasan Arslan TBMM Genel Kurulunda söz alarak 5 Mayıs Dünya Ebeler Günü münasebetiyle bir konuşma yaptı. 

TBMM Genel Kurulunda söz alarak 5 Mayıs Dünya Ebeler Günü münasebetiyle bir konuşma yapan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hasan Arslan ebelerin anne ile bebeğin ilk iletişim bağını kurduğunu ve ebelere tıbbi müdahale yetkisi verdiklerini söyledi. 

“Anne ile bebeğin ilk iletişim bağını sağlıyor”

Arslan konuşmasında şunları söyledi; Sağlık hizmetlerinin sunumunda önemli görevler üstlenen ebeler; kadının, ailenin ve toplumun sağlık danışmanlarıdır. 

Doğum öncesi ve sonrasında ailelerin yanında olarak, onları eğiterek sağlıklı nesillerin oluşmasına katkı sunarlar. 

Bir bebeğin dünyaya gelmesine yardımcı olmaları, onları daha da özel kılar ve insanlarla derin bağlar kurmalarını sağlar. 

Anne ile bebeğin ilk iletişim bağını sağlayan tüm ebelerimizin ve ebe adayı öğrencilerimizin 5 Mayıs Dünya Ebeler Gününü kutlarım. 

“Tıbbi müdahale yetkisi verdik”

Arslan “Ayrıca 1 Mart 2024 tarihinde 32476 sayılı resmi gazetede yayınlanan yaptığımız yeni kanunla Ebe arkadaşlarımıza ilk defa normal doğum yaptırabilme ve doğum anında küçük tıbbi müdahaleleri yapabilme yetkisi verdik. 

Tüm sağlık personeli arkadaşlarıma görevlerinde başarılar diler, Genel kurulu saygıyla selamlarım” diye konuştu.

#DünyaEbelerGünü #Sağlık #Ebeler #HasanArslan #TBMM

administrator

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir