İki asker iki kez yaralandı. İki kahraman da ikişer kez gazi oldu. Hakkâri Dağlıca’da iki kahraman askerimiz yaralandı…

06 Temmuz 2024 tarihinde Hakkâri Dağlıca Gevanakurki Üs Bölgesi’nde görevli askerlerimiz EYP patlaması sonucu yaralandı. 

Patlamada Dazkırı ilçemiz nüfusuna kayıtlı İs. Uzm. Çvş. Ahmet Düzen ve Sandıklı ilçemiz nüfusuna kayıtlı P. Uzm. Çvş. Hakan Çetin isimli askerlerimiz yaralandı. 

Askerlerimizin tedavileri Hakkâri Devlet Hastanesinde yapıldıktan sonra ileri tedavi süreci planlanarak askerlerimize belirli bir süre istirahat verildi.

Yaralı askerlerimizin ikisinin de ortak bir özelliği ve kahramanlığı bulunuyor. İki askerimiz de daha önceden iki kez ayrı ayrı tarihlerde operasyon bölgesinde yaralandı.

Dazkırı’lı yaralı asker İs. Uzm. Çvş. Ahmet Düzen: Pençe-Kilit Operasyonları devam ederken Kuzey Irak Bazni Tepe Mevkii’nde 31 Mayıs 2022 tarihinde bulundukları mevziye teröristler tarafından sızma girişiminde bulunulduğu esnada, teröristlerin el bombalı ve roket atışlı saldırısında yaralanmıştı. 

Yaralı asker Düzen, o tarihte Hakkâri Devlet Hastanesinde müdahaleler yapılmış, kendisine bir süre istirahat verilerek taburcu edilmiş ve birliğine geri dönmüştü. 

Kahraman asker İs. Uzm. Çvş. Ahmet Düzen, 06 Temmuz 2024 tarihindeki saldırıda tekrar ikinci kez terörle mücadele esnasında yaralandı.

Sandıklı ilçesi nüfusuna kayıtlı P. Uzm. Çvş. Hakan Çetin ise yine Pençe-Kilit Operasyonlarında Şemdinli, Hakkâri’de görevli iken 28 Kasım 2023 tarihinde Irak’ın kuzeyinde Hakurk Bölgesi’nde güdümlü füze saldırısı sonucu yaralanmıştı. Yaralı askerimize o tarihte Derecik Devlet Hastanesinde müdahaleler yapılmış olup, kendisine bir süre istirahat verilerek taburcu edilmiş, sonra birliğine geri dönmüştü. Kahraman askerimiz P. Uzm. Çvş. Hakan Çetin, 06 Temmuz 2024 tarihindeki saldırıda tekrar ikinci kez terörle mücadele esnasında yaralandı. Tedavileri devam etmektedir.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı; yaralı askerlerimizin ilk yaralandıkları gün de ve ikinci yaralandıkları gün de yanlarında olduklarını, durumlarını takip ettiklerini söyledi. İlgili makamlara bilgilerini verdiklerini söyleyen Kumartaşlı; “İş ve işlemlerinin yapılması için yön gösteriyoruz. 

Askerlerimize sağlık dileyerek geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Aileleriyle de bizzat irtibat halindeyiz. 

Şu an için tedavileri sürüyor. Yaralı askerlerimize Allah’tan şifalar diliyorum” dedi.

administrator

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir