Yalova Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliğimiz (BÖF) tarafından terör örgütlerinin eleman temin etmelerinin engellenmesi, örgüt mensuplarının teslim olmalarının sağlanması, terörizm ve terör örgütleri konusunda toplumda farkındalık oluşturulması, şiddete varan aşırılıkların önlenmesi amacıyla “Bilgilendirme Faaliyetleri”, “Sosyal Faaliyetler” ve “Ailelerle Yürütülen Çalışmalar” olmak üzere üç ana başlıkta “Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri” (BÖF) yürütülmektedir.

06-08.05.2024 tarihleri arasında ‘Gençlik ve Güvenli Gelecek’  projesi kapsamında ilimizde öğrenim gören lise 11. Sınıflara yönelik

-Armutlu Anadolu İmam Hatip Lisesi

-Armutlu Dr. Enver ÖREN Çok Programlı Lisesi

-Çiftlikköy Mustafa Kemal Anadolu Lisesi

-Çiftlikköy Şehit Muhammed İslam Altuğ İmam Hatip Lisesi

-Çiftlikköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

-Yalova Güzel Sanatlar Lisesi ‘nde

7 oturum halinde toplamda 680 öğrenciye terör, terörle mücadele, terör örgütlerinin eleman temin etme yöntemleri vb konularda bilgilendirmeler yapılmıştır. Proje kapsamında öğrencilerimize çeşitli hediyeler verilmiştir.

Yalova Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliğince Terör örgütlerinin zararlı faaliyetlerine karşı koruma amacıyla stant, konferans, sosyal ve kültürel etkinlikler aralıksız devam etmektedir.

administrator

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir