Dünyanın sayılı kadın orkestra şeflerinden piyanist ve besteci Azerbaycan Devlet Sanatçısı Turan Manafzade, Kaytazdere’de söyleşi gerçekleştirdi.

Kaytazdere Kültür Merkezinde düzenlenen söyleşiye, Altınova Kaymakamı Halil İbrahim Kazar, Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim, İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Sitar, Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca, Kaytazdere Belediye Başkanı Doğan Çitil, protokol, çok sayıda vatandaş ve Piyadepaşa İlkokulu öğrencileri katılım sağladı.
Düzenlenen programda Azerbaycan Devlet Sanatçısı Turan Manafzade söyleşi ve piyanı dinletisini sergilerken, Piyalepaşa İlkokul öğrencileri de halk oyunları gösterisi sergiledi.

Hersek Lagününe Hayran Kaldı
Program sonrası ünlü isim Turan Manafzade Hersek Lagünü’nü ziyaret etti. Hersek Lagününe hayranlığını gizleyemeyen Manafzade,’ Burada olmaktan onur ve gurur duydum. Hersek Lagününü daha sık ziyaret edeceğim. Buradaki bitkilerin özelliklerini ilk defa öğrendim. Özellikle Azerbaycan’lı hemşerilerimi Hersek Lagününe davet edeceğim.’ diye konuştu

administrator

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir