Birleşmiş Milletler Genel Kurulu 1987 yılında, uyuşturucu kullanılmayan sağlıklı bir toplum hedefine ulaşmak, uyuşturucu ile mücadele konusunda uluslararası alanda eylem ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla 26 Haziran tarihini “Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü” olarak kabul etmiştir. Bu amaca yönelik farkındalık oluşturmak ve toplum bilincinin artırmak amacıyla dünyada olduğu gibi ülkemizde de 26 Haziran tarihinde, çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Bu bağlamda; “26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü” etkinlikleri kapsamında; Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü TUBİM Büro Amirliğimiz koordinesinde; “Uyuşturucu Madde Bağımlılığına Hayır” Sloganı ile farkındalık çalışması gerçekleştirilmiştir.

Uyuşturucu maddeler ve uyuşturucu madde bağımlılığı sorununun; dil, din, ırk gözetmeksizin insanlığın ortak sorunu olduğu gerçeğinden yola çıkarak; Dünya ve Ülke Çocuklarını Kendi Çocukları Gibi Gören Bir Anlayışla ülkemiz genelinde görev yürütmekte İl Emniyet Müdürlüğümüz ve Uyuşturucu ile Mücadelede Paydaş Kurum ve Kuruluşlarının destek ve katılımları ile günün önemine dikkat çeken fotoğraf ve  sesli görüntülü video mesajlar eşliğinde; Uyuşturucu ile Mücadele de Farkındalık etkinliği çalışması hazırlanmıştır. Yerel ve Ulusal Basın ile Bilgi Paylaşımında bulunularak çalışmanın daha geniş kitlelere ulaşılması hedeflenmektedir.

Farkındalık çalışması etkinliği kapsamında halkın yoğun olduğu ve açık açık alanlarda, toplu taşım araçlarında Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü TUBİM Büro Amirliğimiz görevlilerince vatandaşlarımıza yönelik narko nokta faaliyetleri ile bilgilendirme el broşürleri dağıtılarak uyuşturucu madde kullanımı ve uyuşturucu madde bağımlılığı hususunda bilinçli bir toplam hedefiyle bilgilendirme, bilinçlendirme ve farkındalık çalışmaları yürütülmüştür.

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde; Toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanması, çocuk ve gençliğin sağlıklı geleceğine dair uyuşturucu madde suçlarının önlenmesine yönelik mücadelemizde; uyuşturucuya hayır diyebilen bir toplum inşa etmek amaç ve hedefimiz kararlılıkla sürdürülecektir.

administrator

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir