Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Ragbi Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan, Afyonkarahisar Valiliği himayelerinde Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Ragbi Flag Futbol Kadınlar Türkiye Şampiyonası’nın ikinci ayağı, Afyonkarahisar Atletizm Pistinde büyük bir coşkuyla başladı.

22 farklı ilden 24 takımın ve 700 sporcunun katılımıyla gerçekleşen şampiyonada, kıran kırana mücadelelerin yaşanacağı 3 gün boyunca heyecan dorukta olacak. 

Turnuvanın sonunda dereceye giren sporculara madalyaları ve ödülleri takdim edilecek.

Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Fatih Topuz ve Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu da şampiyonayı yakından takip ederek sporculara desteklerini sundu.

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, şampiyonayla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Ragbi Federasyonu’na bu önemli organizasyonu Afyonkarahisar’da düzenledikleri için teşekkürlerimi iletiyorum. 

Şampiyonaya katılan tüm sporculara başarılar diliyorum. Ragbi Flag Futbol’un Türkiye’de gelişmekte olan bir spor olduğunu ve bu tür turnuvaların bu spora olan ilgiyi artıracağına inanıyorum.

Afyonkarahisar her zaman sporun ve sporcuların yanında olmaya devam edecek.”

#Afyonkarahisar #RagbiFlagFutbol #Şampiyona #GençlikveSpor #Türkiye

administrator

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir