Işıklar eski Belediye Başkanı Erol Özağıl, Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ın büyük destekleriyle Işıklar Kasabasına Doğalgazın geçtiğimiz yıl verildiğini belgesiyle açıkladı. 
Özağıl, “Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak Beyin konuyu bizzat takip etmeleri neticesinde EPDK Başkanı Sayın Mustafa Yılmaz’ı ziyaret ederek Doğalgazın beldemize getirilmesi konusunda sözünü almış 2024 yılı yatırım kapsamına alınarak çalışmalar başlatılmıştır” dedi.

Doğalgazın kasabaya gelmesi noktasında yapılan çalışmaları anlatan Işıklar eski Belediye Başkanı Erol Özağıl, 2021 yılında belediye meclisinde alınan kararı belgesi ile açıkladı. 

Özağıl, “2019 Belediye seçimleri sonrası beldemize doğalgaz verilmesi konusunda girişimlerimiz oldu. Işıklar beldesinin sağında solunda ana hatta uzak olan birçok yere doğalgaz verildi. 

Mehmet Taytak’tan Destek Aldı

Milliyetçi Hareket Partisi belediyesi olmamız sebebiyle bu hizmeti belde halkımız alamadı. Bizde Sayın Vekilimiz Mehmet Taytak Bey’den destek istedik. 

Milletvekilimiz Mehmet Taytak’ın konuyu bizzat takip etmeleri neticesinde EPDK Başkanı Sayın Mustafa Yılmaz’ı ziyaret etmiş, doğalgazın beldemize getirilmesi konusunda sözünü almış ve 2024 yılı yatırım kapsamına aldırmıştır. 

Bizlerde bu süreçte doğalgaz ile ilgili tüm projelerin çiziminden hatların belirlenmesine kadar kapsamlı bir çalışma yaptık ve bu sürecin büyük bir titizlikle yürüttük. 

Son olarak bu yılın başında Sayın vekilimiz ile birlikte EPDK Başkanı’nı ziyaret ederek, 2024 yılının Mayıs ayında Doğalgaz çalışmalarının yapılacağını müjdelemişti. 

Elimizde belgelerimiz vardır. Doğalgaz çalışmaları Belediye Meclisimizin 03.09.2021/15 nolu kararı ile Doğalgaz dağıtım bölgesine dahil edilmesi için karar alınmış gerekli yazışmalar ve müracaatlar yapılmıştır.” dedi.

Özağıl, doğalgazın beldeye biz getirdik diye fotoğraf çektirip paylaşım yapanlara tepki gösterdi. 

Özağıl, “Geçtiğimiz dönem içerisinde vekilimizin destekleri ile doğalgazın beldemize gelmesi konusunda önemli bir süreç yürüttük, 2024 yılı yatırım programına alınması sağladık ve geçtiğimiz gün çalışmalar başladı. 

Yaptığımız bu çalışmayı biz yaptık dercesine belediyenin sayfasından fotoğraf paylaşıp projeyi sahiplenmesi hoş olmadı. 

Bu, emeğe saygısızlıktır. Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ın projeye olan katkıları olmasaydı, bu proje bu kadar kısa sürede gerçekleşemezdi. 

Onun Ankara’da yaptığı girişimler sayesinde kasabamız doğalgaza kavuştu” şeklinde konuştu.

#IşıklarKasabası #Doğalgaz #ErolÖzağıl #MehmetTaytak #MHP #EPDK #Afyonkarahisar #BelediyeMeclisi #YatırımProjesi

administrator

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir