Özge Nur Ölmez, CHP Afyonkarahisar Kadın Kolları İl Başkanlığına Aday Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Kadın Kolları İl Başkan Adayı Özge Nur Ölmez, basın açıklamasıyla adaylığını duyurdu.

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Kadın Kolları İl Başkanlığına adaylığını açıklayan Özge Nur Ölmez, toplumsal birlikteliği ve yeni bir siyaset anlayışını vurgulayan bir basın açıklaması yaptı. Ölmez, değişim ve çözüm odaklı bir süreç için yola çıktıklarını belirterek, Cumhuriyet’in yüzüncü yılında elde edilen başarılara dikkat çekti.

 “Değişimin Yüzyılı, Yüzyılın Değişimi”

Özge Nur Ölmez, “Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında yeni bir siyaset anlayışını yerleştirmek, toplumsal birlikteliği en üst düzeye çıkarmak için değişimin yüzyılı, yüzyılın değişimi diyerek yola çıktık,” ifadelerini kullandı. CHP’nin yerel seçimlerdeki başarısını vurgulayan Ölmez, “Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında yaptığımız çalışmaların karşılığını seçimden Türkiye’nin birinci partisi çıkarak aldık,” dedi.

Kadın Hakları ve Eşitlik Vurgusu

Özge Nur Ölmez, kadınların toplumda ikinci sınıf insan muamelesi görmesine ve eşit işe rağmen eşit maaş ve hak alamamalarına değindi. “Kadınlar toplumumuzun hayat damarıdır. İçinde yaşadığımız ve bir parçası olduğumuz toplumumuz kadınlarımızın yegâne eseridir,” diyen Ölmez, kadınların sesini duyurmak için mücadele edeceklerini belirtti. 

“Asla Yalnız Yürümeyeceğiz”

Kadınların her zaman yanında olacaklarını vurgulayan Ölmez, “Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının başında aydınlanma devriminin ateşini yeniden yakmaya hazırız. Ebedi liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkmaya kararlıyız,” dedi. Özge Nur Ölmez, CHP’nin toplumun taleplerinin sözcüsü olacağını belirterek, “Memleketimizin hiçbir kadını asla yalnız yürümeyecek,” ifadelerini kullandı.

Atatürk’ün Sözü Yol Haritası

Özge Nur Ölmez, seçimleri kazandığı takdirde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir” sözünü görev süresi boyunca kendine yol haritası bileceğini söyledi. “Bu memleketin kadınları yaralarını Cumhuriyet’in eliyle saracak, sesini Cumhuriyet’le duyuracak,” diyerek, tüm kadınların yanında olacaklarını belirtti.

#CHP #Afyonkarahisar #KadınKolları #ÖzgeNurÖlmez  #Cumhuriyet

 

administrator

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir