Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’nun 2024 faaliyet programında yer alan Atletizm İl Seçmeleri, Kocatepe Spor Kompleksi Atletizm pistinde yapıldı. 

Müsabakalara katılan Otizm, Mental ve Down sendromlu sporcular farklı kategorilerde azim ve becerilerini sergilediler.

Seçmelerde dereceye giren sporcular Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından belirlenecek olan tarihte Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar.

Down sendromlu milli atlet Münevvere Yılmaz il seçmelerinde cirit atma branşında 13.50 derecesi ile Türkiye’nin en iyi derecesini elde etti.

Dereceye giren sporcuların listesi:

Otizm
100 m u16: 1.  Mehmet Akif Işık  20.86 derece  
100 m küçük: 1.  Defne Öykü Atılgan   18.16  derece  
200 m küçük : 1. Defne Öykü Atılgan 40.66 derece  
200 m u 16 : 1. Mehmet Akif Işık   45.92 derece    
200 m büyük : 1. Onur Ramazan Bozdağ  1.04.86 derece    
Uzun atlama
Küçükler: 1.Defne Öykü Atılgan 2.47 derece
U16 : 1.Mehmet Akif Işık 1.58 derece

Down
100 m küçük :  1. Selahattin Emin Şahin     23.40  derece  
100 m büyük : 1. Büşra Atmaca    28.82 derece
100 m u16 : 1. Elif Aracı   19.49 derece  
200 m u16:  1. Elif Aracı 46.90 derece
200 m u18 :  1. Mihraciye Atay      1.10.06 derece
200 m küçük : 1. Selahattin Şahin  1.00.50 derece ferdi kulübü
400 m u18: 1. Mihraciye Atay 2.50.72 derece  
1500 m  büyük: 1.Münevvere Yılmaz 10.14.38 derece
Uzun atlama
Küçükler:   1. Mehmet Emir Sevgi  1.04 derece
Büyükler : 1.Büşra Atma 0.91 derece
Gülle atma büyükler: 1.Münevvere Yılmaz 5.83 derece
Cirit atma büyükler:  1. Münevvere Yılmaz 13.50 derece

Mental
100 m büyükler : 1. Sadettin Aytekin  14.64 derece
100 m küçükler:  1. Ramazan Utku Türköz 15.10 derece ferdi kulübü
100 m u16:  1. İlayda İrem Kureyş 31.48 derece Afyonkarahisar mor beyaz GSK kulübü
200 m u16:  1. Aykut Selanik 42.10 derece
200 m küçük: 1. Ramazan Utku Türköz  33.39 derece ferdi kulübü
200 m u 18:   1. Emrullah Salih Aktan 29.06 derece
200 m büyükler:   1. Mehmet Uysal 33.00 derece
400 m u16 : 1. Aykut Semih Selanik  1.36.97 derece
400 m u18 :  1.  Emrullah Salih Aktan 1.06.00 derece
400 m büyük:  1.  Mevlüt Şen  1.07.00 derece
800 m büyük:   1. Mevlüt Şen 2.50.64 derece
1500 m büyük:  1. Taha Bayrakdar  6.13.18 derece
3000 m büyük:  1.Yunus Emre Cücük 15.04.12 derece
Uzun atlama
Küçükler:  1.Halil İbrahim Taha Talyan  3.12 derece
Büyükler:   1.Yunus Emre Cücük 3.49 derece
U16:   1. Feyzullah Özdoğan 2.68   derece
U20:   1. Emrullah Salih Aktan  4.23 derece

Gülle atma büyükler:  1. Talha Talat Değer 8.02 derece
Disk atma büyükler:  1.Muhammed Kartal 10.48 derece

#Afyonkarahisar #ÖzelSporcular #Atletizm #TürkiyeŞampiyonası #Başarı #MünevvereYılmaz #MilliAtlet

administrator

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir