Altınova Belediyesi tarafından organize edilen ve Sefine Tersanesinin katkıları ile Altınova sahilinde temizlik çalışması gerçekleştirildi.

Altınova sahilinde yapılan çevre temizliğine ilgi ve yoğun katılım sağlandı. Altınova Belediyesi tarafından organize edilen ve Sefine Tersanesi katkılarıyla düzenlenen etkinliğe Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca, Altınova Belediyesi Çevre Mühendisi Ali Rıza Çağrı Gürol, Belediye personelleri, Sefine Tersanesi yöneticileri, çalışanları ve çevre gönüllüleri katılım sağladı.

Etkinlik süresince deniz yoluyla gelen 20 torba ambalaj atıkları ve katı atık malzemeleri toplandı. Toplanan ambalaj atıkları geri dönüşüme gönderildi. Katı atık torbaları ise Altınova Belediyesi tarafından alındı.

‘‘GEREKLİ ADIMLARI ATACAĞIZ’’
Etkinlik ile çevre kirliliğine dikkat çekilerek farkındalık oluştururken, Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca,’’ 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle ilçemizde hizmet veren Sefine Tersanesi yöneticileri, çalışanları, belediye personellerimiz ve çevre gönüllülerimiz ile birlikte sahil bölgemizde temizlik çalışması gerçekleştirdik. Biz bu çevre temizlik etkinliğinin yılda bir kez değil, belirli dönemlerde yapılması tarafındayız. Sosyal sorumluluk projeler kapsamında gerek okullarımız, gerekse tersanecilerimiz ile görüşüp gerekli adımları atacağız.’’ dedi.

‘’ÇEVRE İÇİN SEFERBERİZ’’
İlçeye yeşil alanlar kazandırabilmek adına önemli adımların atılacağının müjdesini veren Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca,’’ Çevre konusu tüm vatandaşlarımızın sorunudur. Ancak el ele verirsek çevremizi koruyabiliriz. Çöplerin ayrıştırılması da çevre için oldukça önemlidir. Çevrede önemli olan kirletmemektir. Altınova’mız eşine az rastlanan bir doğal güzellik ve zenginliğe sahiptir. Bu nedenle bu güzelliklerimizi vatandaş olarak hepimiz korumalıyız. Her yıl artarak oluşan çevre bilinciyle, daha güzel günlere ulaşacağız. Tüm vatandaşlarımızın Dünya Çevre gününü tekrar kutluyorum. Sefine Tersanesi yöneticilerine ve çalışanlarına da bu özel günde bizlere eşlik ettikleri için teşekkür ediyorum.’’ diye konuştu.

administrator

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir