Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun yıllık faaliyet programı kapsamında düzenlenen FRİG YOLLARI YÜRÜYÜŞÜ, Frigya Kültürel Mirasını Koruma ve Kalkınma Birliği’nin (FRİGKÜM) ev sahipliğinde, Kütahya Valiliği himayesinde ve Kütahya, Eskişehir ve

Afyonkarahisar illeri Federasyon Dağcılık İl Temsilciliklerinin organizasyonuyla gerçekleştirildi. 

31 Mayıs-02 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen etkinliğe 23 farklı ilin sporcuları katıldı.

Unutulmaz Deneyim

Toplam 115 sporcu, teknik ekip ve görevliyle gerçekleşen etkinlik, katılımcılara eşsiz manzaralar eşliğinde Frigya coğrafyasının mistik atmosferini keşfetme fırsatı sundu. 

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ve Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen’in de katıldığı etkinlikte, katılımcılara teşekkür edildi. 

Katılımcılar, Frigya’nın zengin kültürel mirasını ve doğal güzelliklerini keşfetmenin yanı sıra, dayanışma ve sporun bir araya geldiği unutulmaz bir deneyim yaşadılar.

Sağlıklı Yaşam ve Kültürel Miras

FRİG YOLLARI YÜRÜYÜŞÜ, doğa severlerin bir araya gelerek sağlıklı yaşamı desteklemesi, tarih ve doğa ile iç içe bir deneyim yaşaması adına önemli bir fırsat sundu. 

Katılımcılar, bu etkinlikle hem fiziksel olarak aktif olmanın hem de kültürel mirasın korunmasına katkıda bulunmanın gururunu yaşadılar.

#FrigYollari #DogaylaIceIce #Frigya #Dogaseverler #Yuruyus #AktifYasam

administrator

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir